[ Odevi.Org ]

  • 
  • 
  • 


32
Okunma
917
Cevap
9
Soru :

Sizce hayattaki en acımasız şey nedir?????

Bölüm: Diğer
Durum: Çözüldü
Tarih: 2 yıl önce
2 kişi takip ediyor

Cevap Ver

Verilmiş Cevaplar


En İyi Cevap
302 yıl önce # Cevap : Aldatilmak ve sevdiğinin başkasını sevmesi
2 kişi beğendi
772 yıl önce # Cevap : Terkeden Sevgili...!!!!
5 kişi beğendi
622 yıl önce # Cevap : Yanlız bırakılmak..
4 kişi beğendi
2 yıl önce Evet çok haklısın
602 yıl önce # Cevap : bence aşk::((
4 kişi beğendi
2 yıl önce çok doğru
602 yıl önce # Cevap : SEVDİĞİNDEN ! ! ! HİÇ BİRŞEY OLMAMIŞ GİBİ AYRILIK TEKLİFİYLE GELMESİİİ
4 kişi beğendi
2 yıl önce hayirdir acimiz büyük galiba
162 yıl önce # Cevap : Aaldatılmak......!!!!!!
1 kişi beğendi
2 yıl önce yasadiğin içinmi ??
152 yıl önce # Cevap : onurun yoklugu
1 kişi beğendi
2 yıl önce sadece senin için söylemedim genel yorum yapalim lütfen
152 yıl önce # Cevap : Sen hayata ne kadar acıyorsun ki hayatın acımasızlığından dem vuruyorsun diye de düşünmek lazım bu sorunun yanında.

Hayat bir test mekanı. Sınav. "Benchmark you know..." Onun için insanlar test edilir. Zor durumlarda nasıl davranıyor diye. Önüne bazı "fırsatlar" çıkartılır. Kendi menfaatin için o çıkarı seçmek mi yoksa iyi olan ama sana getirisi olmayan yolu seçmek mi diye. İnsan tabi kararsız kalıyor bazan. Doğru yolu bilse de çıkan "fırsatı değerlendirmek" istiyor. Onun sınav olduğunu o an akıl edemiyor. İnsanların "gözünün önüne perdeler çekilmesi" ile alakalı bir durum...

Sen fırsatı değerlendirip kötü yolu seçince, tabiki bundan başka insanlar da zarar görüyor.O zarar/zulm karşısında da diğer insanların sabrı ölçülüyor. Arada bir derim Allah'ım sen beni kullarını benle test etme diye.

Tabi herşey bir frekansın üstündedir. Tahteravalli gibi. Bir sen yükselirsin bir diğeri. Bugün ezilen yarın ezen olur, ezen ise ezilen. Sonra yine roller değişir. Bu kainatın kuralı, değiştireni bulamazsın. Ezelden beri öyle gelmiş öyle gider.

Eğer bugün ezilen, yarın güç eline geçtiğinde ezmemeyi öğrenirse o zaman bişeyler düzelir. Yoksa bu döngü her iki tarafıda mahvetmeye devam eder. Sonuçta o insanları o tahterevalliye bindirenler kazanır. (Bkz sağ-sol çatışması, dinci-laik çatışması)

Biraz konunun dışına taşıyorum, hemen içeri hamle yapayım.

Kötü süprizler de o kadar kötü değildir aslında. Herşey bir eşitlik içindedir. düşün hiç süpriz olmaması iyi veya kötü olmasından iyi midir? Değildir.

0 = +1 - 1

Matematiksel olarak eşit olsa da iyi ve kötü süprizler hayata bir şeyler katar. Onlar olmadan daha saman gibi bir hayat olur.

Mesela melekler yemek yemez. Ama bizler onlardan üstün varlıklarız. Biz yemek yiyip o tadı alabilir, o güzelliği yaşayabilir, sükürede biliriz. Fakat bunun karşılığında midemiz bozulabilir, aç kalabiliriz de hasta da olabiliriz.. Bide tuvalet sorunu vardır... Ama sonuçta iyisi ile kötüsü ile hayatımızı dolduran bir olgudur yemek yemek. O olmasa hayatımızda belirli bir boşluk kalırdı.

Aynısını iyi ve kötü süprizlere uyarlayabilirsin. Onlarda hayatını dolduran olaylardır. Diğerleri gibi. Diyebilirsin ki neden iyi kötü süprizler var.. Peki yıldızlar , dünya, güneş niye var? Aslında yok. Hepsinin bir "anti" si var. Anti atom/anti-madde den dolayı.Yani oda aslında sıfır. Ama hayat o sıfırın +1 -1 ile temsili sadece.

Bu madde/antimadde gibi iki kutup, bir araya gelince muazzam bir enerji çıkar fizikte. İnancıma göre o enerji yaratıcının kendisidir... Hayatı bu şekilde yaratmış. Kur'an da da söylediği gibi "çiftler halinde". Tek olan sadece O dur.

O yüzden başına ne kadar büyük kötülükler gelirse gelsin, sırada bekleyen ve aynı büyüklükte iyiliklerin olduğunu bilmeli insan. Bu dünyada olmasa da öbüründe muhakkak
1 kişi beğendi
2 yıl önce vay edebiyatin iyimiş
152 yıl önce # Cevap : ASK:'(
1 kişi beğendi

Benzer SorularHareket Dökümü

Online Üyeler

Ayarlar
Bu bölüm hazırlanıyor..

Birşey Unutmadın mı ?

Bizi sonra tekrar bulmak için sitemizi aşağıdan beğenmelisin