[ Odevi.Org ]

  • 
  • 
  • 


5
Okunma
899
Cevap
3
Soru :

Sanat Nedir Ne İçin Vardır

Sanat Nedir Niçin Sanat Yaparız ? Sanatın amacı nedir ?
Bölüm: Sanat
Durum: Çözüldü
Tarih: 3 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Ver

Verilmiş Cevaplar


En İyi Cevap
13 yıl önce # Cevap : Sanat Niçin Var:
1- Sanat bize umut verir. Güzel şeyleri görmek ihtiyacımız olduğunda bize gereken umudu verebilir, dünya yeteri kadar kötü şeyle dolu zaten…
2- Sanat bizi daha az yalnız ihssettirir. Acının sadece kendimize özel olmadığını görmek, insanları daha az yalnız hissettitir.
3- Sanat bizi yeniden dengeler. Hayatımızda daha çok ihtiyacımız olan duyguları bir resimde gördüğümüzde duygularımıza da dengeleyebiliriz.
4- Sanat “şeylerin” kıymetini bilmemizi sağlar. Bazen gökyüzüne bakmayı unuttuğumuz zamanlarda bize güzelce bunu hatırlatır.
5- Sanat neyin gerçekten değerli olduğunu anlatan bir propogandadır.
0 kişi beğendi
13 yıl önce # Cevap : Uygarlığın temsilcileri üç kesimdir: İşçiler, bilginler ve sanatçılar. İşçiler demire ve çeliğe hayat verirler ve gelişme ile ilerlemenin maddî önkoşullarını sağlarlar. Bilginler tabiatı araştırırlar ve ikinci bir dış tabiat oluştururlar. Sanatçılar ise insanın iç dünyasını, incelerler ve insanların içindeki iyiyi ve kötüyü gösterirler. Böylece bilim gibi sanat da ikinci bir tabiat yaratır ve insanın iç tabiatını güzelleştirir.
İnsanın psikolojik temelinde var olan beğenme – beğenilme duygusu sanat etkinlikleriyle somutlaştırılır. Dolayısıyla sanat, insanın psikolojik yapısındaki ihtiyaçların dışa vurumudur.
Sanat eseri bir kişiye ait estetik bir ürün gibi görünse de aslında ortaya konulmuş bir sanat eserinde, tarihin derinliklerinden bugüne kadar milyonlarca insanın içinde yer aldığı bir işbirliği sistemi vardır. Bu yüzden her toplumda benzer duygular, benzer eserler ortaya konabilir.
Sanat, uygarlığın bir göstergesidir. Bir şehirdeki sanatsal faaliyetler, tiyatro salonları, kütüphaneler vb. o şehrin gelişmişlik düzeyi açısından bir işaret olarak kabul edilir.
Uluslar, yetiştirdikleri sanatçılarla özdeşleşir. Sanatçılar uluslarının gelişmesinde olduğu kadar dünyada tanınmasında da rol oynar. Dostoyevski, Tolstoy dendiğinde Rusya, Shakespeare dendiğinde İngiltere, Sadi dendiğinde de İran akla gelir.
0 kişi beğendi
02 yıl önce # Cevap : Boştur
0 kişi beğendi

Benzer Sorular

Çözüldü sanat


Hareket Dökümü

Online Üyeler

Ayarlar
Bu bölüm hazırlanıyor..

Birşey Unutmadın mı ?

Bizi sonra tekrar bulmak için sitemizi aşağıdan beğenmelisin