[ Odevi.Org ]

  • 
  • 
  • 


15
Okunma
323
Cevap
8
Soru :

Ilim nedir? arkadaşlar

Bölüm: Toplum
Durum: Açık
Tarih: 11 ay önce
1 kişi takip ediyor

Cevap Ver

Verilmiş Cevaplar


3010 ay önce # Cevap : ilim = bilim demektir. 
Müslümanların öğrenmesi gerektiği şeydir.
Başarılar...
2 kişi beğendi
1511 ay önce # Cevap : ilim bilimdir düşüncedir akıldır beyindir icattır herşeydir.
1 kişi beğendi
11 ay önce Ilim sonu olmayan bi deniz dir bunu yaşıyanlar bilir
1511 ay önce # Cevap : Müslümanların inanç ve ibadetleriyle ilgili öğrenmelerini icap eden hususları bildiren şeydir ilim.
1 kişi beğendi
1510 ay önce # Cevap : Merhaba :)) 

İlim müslümanların ibadetleri ile ilgili öğrenmesi gereken önemli şeye denir
1 kişi beğendi
1510 ay önce # Cevap : İlim = bilim demektir. Müslümanların öğrenmesi gerektiği şey.


Başarılar
1 kişi beğendi
10 ay önce aynı yazmışız oha :D hiç fark etmedim
010 ay önce # Cevap : İLİM MÜSLÜMANLARIN İBADETLERİYLE BİLMESİ GEREKEN ŞEY

BAŞARILAR..
0 kişi beğendi
010 ay önce # Cevap : Dilini terbiye etmeden önce yüreğini terbiye et; Çünkü söz yürekten gelir, dilden çıkar.Ne tükenmez hazinesin ey dil! Ne devasız bir dert!Herkesin bir derdi var; Her derdin bir acısı.. Acılarım katlanılmaz değil ama , bir de tuz basanı var..Bin sene de okusam, Ne biliyorsun diye sorsalar bana haddimi bilirim derim.Seni Seveni Zehir Olsada Yut , Seni Sevmeyeni Bal Olsada Unut..!Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın.Bırakacağın eli hiç tutma, Tutacağın eli ise hiç bırakma. Sahte sevgilere gül olmaktansa, gerçek sevgilere diken ol !!Dediler ki: Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.AŞK Acısı taşımayan Yürek ; Ya Deliye aittir, Ya Ölüye.Minareden Düşenin Parçası Bulunur, Bulunur da; Gönülden Düşenin Parçası Bulunmaz ..!Dost ise düşünme, ver ömrünü gitsin. Dost değilse, hiç bekletme yol ver gitsin.Kabiliyetsiz olmak bir kusur değildir..Ama Karaktersiz olmak çok büyük bir kusurdur.Aşk, ücreti ve karşılığı olmayan bir hastalıktır Aşk hükmetmez ; terbiye eder...!Gönlümün sevmediğini gözüm neylesin .. Rabbim herkese gönülden seveni nasip eylesin..!Her Canlının Ölümü Tadacağını,Ama Sadece Bazılarının Hayatı Tadacağını Öğrendim.Ben Dostlarımı Ne Kalbimle Ne de Aklımla Severim.Olur ya Kalp Durur Akıl Unutur Ben Dostlarımı Ruhumla Severim.O ne durur,ne de unutur...


Eger okuduysan insallah Mevlana hazretleri ve nesnel fani dunyadaki isimlerdirmelerin tum insanlardaki Kalp isigini Yuce Allahimizin hic bir sifat eda ile yanyana dusunememeyi araci olarak ogrendigimiz sevgili yol gosterici gecmis suan gelecek peygamberlerimiz,alimlerimiz, sayi olculerine sokamadigimiz iyilik isigi insanlarini insallah bizde onlarin isigini aktarmak icin elimizden geleni yapariz. Sizde bir sebepsiniz suan bu yazdiklarim icin.
0 kişi beğendi
010 ay önce # Cevap : ilimin sözlük anlamı ilimdir

bilim diyede geçebilir
0 kişi beğendi

Benzer SorularHareket Dökümü

Online Üyeler

Ayarlar
Bu bölüm hazırlanıyor..

Birşey Unutmadın mı ?

Bizi sonra tekrar bulmak için sitemizi aşağıdan beğenmelisin