[ Odevi.Org ]

  • 
  • 
  • 


52
Okunma
788
Cevap
1
Soru :

İç püskürük ve dış püskürük nedir

İç püskürük ve dış püskürük taşlar nasıl oluşur özellikleri nelerdir örnekler veriniz sunum varsa
Bölüm: Coğrafya
Durum: Çözüldü
Tarih: 3 yıl önce
3 kişi takip ediyor

Cevap Ver

Verilmiş Cevaplar


En İyi Cevap
323 yıl önce # Cevap : Püskürük Taşlar :
Püskürük taşlar içive dış püskürük olmak üzere ikiye ayrılır.

a)İç püskürük taşlar : Yer kabuğu altındaki mantonun yer kabuğunun çatlak ve kırık kısımlarından tıkanarak soğumasıyla oluşan taşlardır. (Granit)

b)Dış püskürük taşlar : Yer kabuğu altındaki mantonun yer kabuğunun çatlak ve kırık kısmından yeryüzüne çıkması ve soğuması ile oluşur. (Bazalt ve andezit)

Not: Ekteki sunumda püskürük taşlar hakkında detaylı bilgi ve resimli örnekleri var.

Sunum İçeriği

Püskürük Taşlar NASIL OLUŞUR İÇ PÜSKÜRÜK TAŞLAR İÇ PÜSKÜRÜK TAŞLARMagmanın yeryüzünün derinliklerinde soğuyup, katılaşmasıyla oluşan taşlardır.İç püskürük taşların en tanınmış örnekleri granit, siyenit, diyorit ve gabro’dur. GRANİT GRANİT GRANİT siyenit siyenit siyenit DİYORİT DİYORİTstyle.visibilityppt_xppt_y Gabro DIŞ PÜSKÜRÜK TAŞLAR DIŞ PÜSKÜRÜK TAŞLARMagmanın yeryüzüne çıkıp, yeryüzünde soğumasıyla oluşan taşlardır. ÖZELLİKLERİ ÖZELLİKLERİYapıları kristallidir.En çok heykel yapımında ve inşaatlarda kullanılır. Tabakalanma yokturKütleler halindedirlerİçlerinde fosil bulunmaz DIŞ PÜSKÜRÜK TAŞLARDış püskürük taşların en tanınmış örnekleri bazalt, andezit, obsidiyen ve volkanik tüftür. BAZALT ANDEZİT ANDEZİT İNCİ TAŞIr VOLKAN CAMIstyle.visibilityppt_xppt_y VOLKANİK TÜF TAŞIstyle.visibilityppt_xppt_y OBSİDİYENstyle.visibilitystyle.rotationppt_wppt_wppt_hppt_xppt_yppt_y
2 kişi beğendi

Benzer Sorular

Çözüldü Dışavurumculuk


Hareket Dökümü

Online Üyeler

Ayarlar
Bu bölüm hazırlanıyor..

Birşey Unutmadın mı ?

Bizi sonra tekrar bulmak için sitemizi aşağıdan beğenmelisin