[ Odevi.Org ]

  • 
  • 
  • 


9
Okunma
6584
Cevap
3
Soru :

Hayvan betimlemeleri

Bölüm: Türkçe
Durum: Çözüldü
Tarih: 3 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Ver

Verilmiş Cevaplar


En İyi Cevap
163 yıl önce # Cevap : Köpek Betimlemesi
Küçük yüzü çok sevimliydi ve parıldayan çocuk gözleri ve siyah burnunun ucu tüylerinden anca görünüyordu. Vücudu uzun ve ipek gibi, tertemiz, beyaz tüylerle doluydu sanki bir yün yumağına benziyordu Kulaklarının hafif kırık ses duyunca aniden dikiliveriyordu. Tasması kırmızı renkli ve kurdela şeklindeydi. Kuruğu sizi gördüğün an heycanla sağa sola savruluyor ne yapacağını şasırıyordu işte bu anlattığım köpeğimiz max.
Mehmet Genç 
0 kişi beğendi
123 yıl önce # Cevap : Kedi Betimlemesi
“Küçük yüzü pek sevimli idi: Pırıldayan, genç, hemen hemen çocuk gözleri ve pembe burnunun ucu görünüyordu. Vücudu, ipek gibi, tertemiz, sıcacık, güzel kokulu, dokunulması ve öpülmesi zevkli bir küme, Ankara yapağısı içinde kayboluyordu. Kulaklarının arasında canlı gözler üzerine bir kurdele gibi dümdüz yerleştirilmiş, siyah bir takke omuzlara atılıvermiş kısa, siyah bir pelerin ve en son, bir yelpaze gibi kımıldanıp duran sorguca benzer siyah bir kuyruk. İşte yeni kedimiz.” 
Piyer Loti
0 kişi beğendi
93 yıl önce # Cevap : Horoz Betimlemesi
Sırtında sanki kanla, altınla işlenmiş ağır, parıl parıl bir manto! Başında vahşi ruhunun timsali gibi balta şeklinde kıpkırmızı tacı! Yerde hançer gibi keskin bir gaga! Sonra, ayaklarındaki mahmuz dediğimiz sivri süngüleri! Dikkat ederdim: Tavukların hiçbirini sevmezdi.

Yerde bir şey bulup “gıt gıt” diye çağırması, beni hiddetlendiren bir yalandı. Yiyecek bir şey buldu mu kendi yutardı. Yenmeyecek, yutulmayacak bir taş, bir kum parçası buldu mu hemen tavuğa ikram:
- Gıt, gıt, gıt!. 
Ömer Seyfettin
0 kişi beğendi

Benzer SorularHareket Dökümü

Online Üyeler

Bugün En Çok Okunanlar
Ayarlar
Bu bölüm hazırlanıyor..

Birşey Unutmadın mı ?

Bizi sonra tekrar bulmak için sitemizi aşağıdan beğenmelisin