[ Odevi.Org ]

  • 
  • 
  • 


6
Okunma
6868
Cevap
1
Soru :

Görkemli Izdırap

aynı yıldızın altında kitabında bahsi geçen peter zan houtanın yazdığı kitap görkemli ızdırap gerçekten var mı? varsa türkçeye çevrildi mi?
Bölüm: Edebiyat
Durum: Çözüldü
Tarih: 4 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Ver

Verilmiş Cevaplar


En İyi Cevap
64 yıl önce # Cevap : Hayır Görkemli Izdırap gerçek bir kitap değil Aynı yıldız altında kitabında geçen bir kurgu kitaptır. Gerçekte yazılmış böyle bir kitap yok

"Bilinç denilen gemiye yapışan kabuklu midyeleriz," dedim Görkemli Izdırap'tan alıntı yaparak.
John Green - Aynı Yıldızın Altında

 "Görkemli Izdırap"ın gerçekliği konusunda soru işaretlerim var. Gerçek olduğunu tahmin ediyorum ama bu Peter Van Houten'i de gerçek yapmak demek ve bir kitap içerisinde bu kadar hakaret.. (Eleştirmiyorum sadece merak ediyorum) ve bildiğim kadarıyla gerçek değil. Bunun yanında oyun kurgusu da çok hoşuma gitti ve Isaac kısımlarını içten içe gülümseyerek okudum. Hazel-Augustus aşkı tabii ki de bir harikaydı ama kitabın Gus öldükten sonraki kısımlarını daha bir içerikli buldum açıkçası. Gus ölmeden önce klasik bir kitap mı? düşüncesi aklımı kurcalamaya başlamıştı. Edebi konuşmalar falan da çok hoştu, çevirmen ciddi bir edebiyat dersi almış olmalı. Ana konumuza dönersek kitap aşırı bir şekilde kanserle doluydu, bu beni biraz sıkmıştı açıkçası. Her seferinde kanserle ilgili bir şey çıkması bence gerçekçilikten çok gerçekçi gibi gösterilmek oluyordu. Bunu da küçücük bir eleştiri olarak araya sıkıştırıyım dedim :)

Sunum İçeriği

0 kişi beğendiHareket Dökümü

Online Üyeler

Bugün En Çok Okunanlar
Ayarlar
Bu bölüm hazırlanıyor..

Birşey Unutmadın mı ?

Bizi sonra tekrar bulmak için sitemizi aşağıdan beğenmelisin