[ Odevi.Org ]

  • 
  • 
  • 


7
Okunma
872
Cevap
5
Soru :

Başınızdan geçmiş bir hayvan ile ilgili anınızı yazar msınız ingilizce en az 10 cümle açill

Bölüm: Bilgisayar
Durum: Çözüldü
Tarih: 2 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Ver

Verilmiş Cevaplar


En İyi Cevap
182 yıl önce # Cevap : Türkçesi:
Birgün yolda yürüyordum. Birden karşıma bir köpek çıktı. Önce korktum fakat sonra sevimli bir şekilde kuyruğunu salladığını gördüm. Bu yavru bir köpekti. Sanırım kaybolmuştu. Onu eve götürüp gizlice 3 gün besledim. Sonra ortadan kayboldu. Sanırım annesini onu buldu. Kimbilir.

İngilizcesi:
One day I was walking down the road. A dog suddenly appeared before me. I was afraid before, but then I saw that wags its tail in a cute way. This was a puppy dog. I think he lost. I secretly fed him home after 3 days. Then he disappeared. I think his mother found him. Who knows.
1 kişi beğendi
192 yıl önce # Cevap : İngilizcesi:
İ was a child . I played around to the park . Suddenly , A dog was starting to straight to me . I was so afraid . I was start to run . I was run about 300 m . However . dog wasn't leave follow me . I climb a wall . dog was come here me . it was start to bark . I was wait up the wall while guys to come here me . finally I got ride of

Türkçesi:
küçük bir çocuktum parkın etrafında oynuyordum aniden bir köpek bana doğru koşmaya başladı çok korkmuştum koşmaya başladım yaklaşık 300 m koştum ancak köpek peşimı bırakmadı bir duvara tırmandım ve köpek yanıma gelip havalmaya başladı duvarın üzerinde beklerken çocuklar geldi . paçayı zor kurtarmıştım ...
1 kişi beğendi
182 yıl önce # Cevap : İngilizcesi:
One day I went for holiday with my friends Ali and Duygu. We all had the same idea we decided and we were going to go to Marmaris. Because we didn't have a car we decided to go there by bus. We bought the tickets and the travel started. We were all happy and having a really nice travel. When we got off the bus the weather was extremely hot. We reached our hotel and settled down to our room. The sea was looking awesome. Ali was not good at swimming. He was trying to swim at the edge of the sea. Duygu and I swam too. We really enjoyed our holiday. When we turned back to Ankara we were all sad cuz this beautiful holiday was over.

Türkçesi:
birgün arkadaşım ali duygu ve ben tatile çıkmaya karar verdik.Hepimizin ayrı fikirleri vardı.karar verdik ve marmarise gidecektik. 
arabamız olmadığından dolayı otobüs ile gitmeye karar verdik.biletlerimizi aldık ve yolculuğumuz başladı.çok mutlu ve sevinç içinde bir yolculuk geçiriyorduk.marmarise indiğimizde hava çok sıcaktı.otelimize vardık ve odamıza yerleştik.deniz muhteşem gözüküyordu. ali yüzmeyi çok iyi bilmiyordu.ali kıyıda yüzmeye çalışıyordu.duygu ve ben çok iyi yüzücüydük.harika eğlenmiştik marmariste.Ankaraya dödüğümüzde hepimiz çok üzülmüştük bu güzel tatil bitti diye. 
1 kişi beğendi
2 yıl önce size de tşk ederim ama haywan ile ilgili bir anı olacak
32 yıl önce # Cevap : Çeşitli ülke insanlarınla beraber avusturyada bir park geziyoruz bol ağaçlı bir yere geldiğimizde herkes cebinden 2 ceviz cıkarıp birbirine vurmaya başladı biz şaşkın ne oluyor demeden sesi duyan sincapların önümüze gelip cevizleri yemeleri ve insanlardan kaçmamaları cok şaşırmıştık iyi günler.
0 kişi beğendi
2 yıl önce çok teşekkür edrim ama ingilizce demiştim :( :(
22 yıl önce # Cevap : Eskiden ,köy ve kasaba evleri(orta Anadolu)çok büyük olurdu.Anneannemlerinde böyle bir evi vardı.Kocaman bir avlusu olan bir ev.Evlere su getirilmeden önce ,aşağı mahallede akan dereden ,hayvanlarla ,yürüyerek eve su taşınırdı.Bu gidiş gelişlerin bile bana zevk verdiğini hatırlarım.Elbetteki 8 yaşındaki biri çin her yapılan iş bir oyun niteliğini taşır.Eşeklerle (taşınan sular)teneke bidonlarda taşınan sular ,getirilip evdeki testilere boşaltılıp içilirdi.Bu testilerin yeri genelde,aşağı katta,girişte karanlık ve serin bir bölümde olurdu.
Evin herhangi bir yerinde gizlice yaşayan bir yılanın,yumurtalarını ev sahibi bulur.Ne olduğunu bilmediği için,farklı ve daha iyi bir yere yerleştirir.Yılan yerine döndüğünde bakar ki ..yumurtaları yerinde yok,çok kızar ve öfkelenir.Gidip bu su testilerinden birinin içine girip zehrini boşaltır.Fakat bir tesadüf eseri daha sonra yumurtalarını bulur.Yılancık çok üzülür.Gidip testilere bakar.Ve zahrini akıttığı suyun halen kullanılmamış olduğunu görür.Testiye sarılarak,onu kırar.
Ne derece doğrudur bilmiyorum ama...bu hikayeyi hep dinlemişimdir.Ve küçükken ,herhangi bir canlıya zarar vermemenin , ne kadar önemli olduğunu yüreğimde hissetşimdir.
0 kişi beğendi
2 yıl önce çok teşekkür edrim ama ingilizce demiştim :( :(

Benzer SorularHareket Dökümü

Online Üyeler

Bugün En Çok Okunanlar
Ayarlar
Bu bölüm hazırlanıyor..

Birşey Unutmadın mı ?

Bizi sonra tekrar bulmak için sitemizi aşağıdan beğenmelisin