[ Odevi.Org ]

  • 
  • 
  • 


8
Okunma
2883
Cevap
2
Soru :

Balinaların büyüme ve gelişme süreci

Balinalar nasıl çoğalır büyüme ve gelişme süreçleri hakkında bilgi.
Bölüm: Biyoloji
Durum: Çözüldü
Tarih: 4 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Ver

Verilmiş Cevaplar


En İyi Cevap
14 yıl önce # Cevap : Balinaların Özellikleri
Doğurarak çoğalır
İç döllenme ve iç gelişim görülür
Yavrularına ilgi gösterir,korur,besler

Diğer Bilgiler
balinalar balık değildir. onlar birer memeli hayvandır. diğer tüm memeliler gibi yavrularını doğurur ve sütle beslerler. zaten balıklar gibi aralıksız bir şekilde suyun altında kalabilme gibi bir yetenekleri yoktur. nefes almak için suyun üstüne çıkmak zorundadırlar. başlarının üstündeki delikten içeri hava çekip tekrar suyun altına inerler.
balinalar havlamaya ve ıslığa benzeyen iki tür ses çıkarırlar. bu sesler onların birbirleriyle iletişim kurma şeklidir. bu sesleri çok uzaklardan bile duyabilirler.
0 kişi beğendi
24 yıl önce # Cevap : Balinalarda Üreme, Balinalar Nasıl Çiftleşir?
Genel olarak erkek balinalar 8, dişiler ise 5-6 yaşlarından itibaren ergenlik dönemine girer ve cinsel olgunluğa erişirler. Gebelik süreleri 11-15 ay arasındadır. Balinalar diğer tüm sıcak kanlı memeliler gibi yavrularını sütle beslerler. Suyun içerisinde doğan yavru balinalar yaklaşık 2 yıl boyunca süt emmektedir. Yavru balina annesinin memesini ağzına alır fakat emmez. Anne balina yavrusunun ağzına sütü kendisi fışkırtmaktadır. Balinanın cinsine göre değişkenlik göstermekle birlikte yavru bir balina her gün ortalama 100 kg almaktadır.
Üreme mevsimi yüzlerce balina bir araya gelerek, sürüler halinde göç ederler. Çiftleşme ve doğurma olayları genelde yaz aylarında olmaktadır.
0 kişi beğendi

Benzer SorularHareket Dökümü

Online Üyeler

Bugün En Çok Okunanlar
Ayarlar
Bu bölüm hazırlanıyor..

Birşey Unutmadın mı ?

Bizi sonra tekrar bulmak için sitemizi aşağıdan beğenmelisin