[ Odevi.Org ]

  • 
  • 
  • 


8
Okunma
3108
Cevap
3
Soru :

Avukat olmak için özellikler ve neden avukat oluyorumkompozisyon kısa açıklama

Bölüm: Sosyoloji
Durum: Çözüldü
Tarih: 4 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Ver

Verilmiş Cevaplar


En İyi Cevap
64 yıl önce # Cevap : Avukat Olmak İstiyorum Kompozisyon:
Küçüklükten beri büyüyünce ne olmak istiyorum diye düşünüyorum ama şimdi biliyorum. Kararımı verdim.

Ben avukat olmak istiyorum çünkü; Adalete inanıyorum. Kimse haksızlığa uğrasın istemiyorum. İnsalara yardım etmek haklarını savunmak istiyorum. Kötü insanlar iyilere zarar veremesin güçlü olanlar zayıfları ezemesin istiyorum.

Daha iyi bir dünya için barışa adalate ihtiyacımız var ve bende bir nefer olmak istediğim için avukatlık mesleğini seçtim.

Not 1 : Bu kısa kompozisyonu şimdi sizin için yazdım. :) 
Not 2 : Aşağıdaki Adalet Heykeli yani bu kadın hep beni çok etkilemiştir.


Sunum İçeriği

0 kişi beğendi
4 yıl önce Ben de hep amerikan fillimlerindeki gibi sanıyordum avukatlığı çıkıp araştırıp mahkemede konuşup adalet arayacak ama Türkiye'de pek filmlerdeki gibi olmuyormuş konuşmaktan çok dosyalarla görülüyormuş davalar. Filmlerdeki gibi değil yani.
64 yıl önce # Cevap : Avukat olmak isteyenlerin;
- Normalin üstünde akademik ve sözel yeteneğe,
- Olaylar ve ilkeler arasında ilişki kurabilme gücüne,
- Olayları derinliğine araştırma merakına,
- Başkalarını anlayabilme ve etkileyebilme yeteneğine,
- Akıcı konuşma becerisine,
- Sorumluluk duygusuna sahipkimseler olmaları gerekir.

ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI
Avukatlar, büro ve adliye gibi kapalı ortamlarda, gerektiğinde keşif çalışmaları için açık alanlarda çalışırlar. Çalışmaları sırasında, müvekkilleriyle, yargıç (hakim) ve savcılarla, adli personelle, emniyet görevlileriyle iletişim halindedir.

MESLEKTE İLERLEME
Hukuk fakültelerinde master ve doktora tezlerini vererek hukuk alanında bir branşta öğretim üyesi olarak çalışabilirler. Avukatlar, gerekli eğitimi aldıktan veya stajları yaptıktan sonra hukuk müşaviri, savcı, hakim, noter olabilirler. Ayrıca, yürüttükleri davalarda branşlaşma söz konusu olabilir.
0 kişi beğendi
54 yıl önce # Cevap : Avukat  Olmakla İlgili Kompozisyon
Bugün 5 Nisan, ilk kez 1958 yılında İzmir'de Türkiye Barolarından gelen temsilcilerin yaptığı ve “Türkiye Avukatlar Birliği” statüsünün hazırlanması toplantısında önerilen 5 Nisan'ın Avukatlar günü olarak kutlaması kabul görmüş ve bir çok Baro ve Baromuz, 5 Nisanı avukatlar günü olarak kutlamaya başlanması üzerine 1987 yılında Tekirdağ'da yapılan Türkiye Barolar Birliği genel kurul toplantısında 5 Nisanın avukatlar günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir.Bu kısa tarihçeden sonra, Baromuzun kuruluşunun 72.yılında tüm meslektaşlarımın “Avukatlar Gününü Kutluyorum"

Ülke ve meslek sorunlarının arttığı bugünlerde her 5 nisanda olduğu gibi mutlaka çözümlenmesi gereken sorunlarımızla yine baş başayız.

Hayatı evlat edinen, tabiatı seven, tabancanın tetiğinden uzak çocuklar yetiştirmeliyiz. Bu çocukları şiddet dolu sahneleriyle ekran başına bağlayan medya yöneticilerinin, okullarda gelişen terörde hiç mi suçuyoktur. Rüzgâr ekmemeliyiz.

Eleştiri karşısında hoşgörülü olmak yerine başta basın sonra vatandaşlara hükümetin başının takındığı tavır, vatandaşın devlet babasının takınmaması gereken bir tavırdır.

Bizler savunanlar kim olduğumuzu, mevkiimizi, makamımızı gayet iyi bilenlerdeniz. Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın karşısına çıkartılacak bilançonun hesabını da vermeye hazırız.
0 kişi beğendi

Benzer Sorular

Açık Dini


Hareket Dökümü

Online Üyeler

Bugün En Çok Okunanlar
Ayarlar
Bu bölüm hazırlanıyor..

Birşey Unutmadın mı ?

Bizi sonra tekrar bulmak için sitemizi aşağıdan beğenmelisin